А прв стрелец во новата сезоната на ЛШ? Нормално, Кристијано Роналдо (ВИДЕО)

Феноменалниот Португалец Кристијано Роналдо продолжува да игра во неверојатна форма. После двата погодоци на второто деби за Манчестер јунајтед, сега напаѓачот стана и првиот што постигнал гол во новата сезона на Лигата на шампионите.

Роналдо стрелаше против Јанг Бојс после одличната асистенција на колегата од репрезентацијата Бруно Фернандеш…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .