Ајде момци! Познати составите за историскиот меч Македонија – Австрија

Македонија денеска ќе го одигра историскиот, дебитантски настап на ЕВРО 2020 против селекцијата на Австрија, а ова се почетните единаесетмина на двете репрезентации…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .