Ајде момци! Познати составите за историскиот меч Македонија – Австрија

Македонија денеска ќе го одигра историскиот, дебитантски настап на ЕВРО 2020 против селекцијата на Австрија, а ова се почетните единаесетмина на двете репрезентации…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.