Ајакс не успеа кај Рома, „римската волчица“ оди на Јунајтед во полуфиналето! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Рома се пласираа во полуфиналето од Лигата на Европа, откако вечерва на домашен терен во Рим одиграа нерешено со амстердамскиот „тешкаш“ Ајакс, па со вкупни 3-2 ги елиминираа Холанѓаните од второто по квалитет европско фудбалско натпреварување.

„Римската волчица“ во полуфиналето ќе се судри со Манчестер јунајтед, кој вечерва на „Олд трафорд“, исто како и во првиот натпревар во Шпанија, ја совладаа Гранада со 2-0.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .