Атлети се врати на врвот, рутински совладана Уеска! (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид се врати на врвото во шпанската Ла Лига, откако на домашен терен вечерва ја совлада Уеска со головите на Кореа и Караско.

„Јорганџиите“ сега имаат 73 бодови, три повеќе од градскиот ривал Реал Мадрид. Севиља е трета со 67 бодови, додека Барселона е четврта со 65 бодови, но и два натпревари помалку.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .