Атлетико Мадрид е шампион на Шпанија! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Атлетико Мадрид се новите шампиони на Шпанија откако во последното, 38. коло од Ла Лига на гостински терен го совладаа Ваљадолид со 2-1 и така стигнаа до 11. титула во својата историја.

„Јорганџиите“ мораа со пресврт да стигнат до победата. Домаќините најавија шок преку Оскар Плано во 18. минута, но војниците на Чоло Симеоне не дозволија изненадување и преку Кореа и Суарез направија комплетен пресврт за големо славје.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .