Асистенцијата на Чурлинов за победа на Штутгарт над Аугзбург (ВИДЕО)

Фудбалерите на Штутгарт синоќа ја прекинаа црната низа од четири порази по ред, откако на домашен терен го совладаа Аугзбург (2-1).

Еден од најзаслужните за победата беше македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов кој му асистираше на Саша Калајџиќ за победничкиот погодок…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .