Асистенцијата на Чурлинов за победа на Штутгарт над Аугзбург (ВИДЕО)

Фудбалерите на Штутгарт синоќа ја прекинаа црната низа од четири порази по ред, откако на домашен терен го совладаа Аугзбург (2-1).

Еден од најзаслужните за победата беше македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов кој му асистираше на Саша Калајџиќ за победничкиот погодок…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.