Артета: Сити немаше среќа, ќе ни биде тешко

Менаџерот на Арсенал Микел Артета истакна дека неговиот оди на победа на гостувањето кај Сити во Манчестер во петото коло од англиската Премиер лига.

„Нашата амбиција е да оствариме победа. Свесни сме за предизвикот кој е пред нас и знаеме колку ќе биде тешко. Секој играч поединечно ќе мора да го даде се од себе, сакам да ја превземеме контролата. Сити е неверојатен тим и по мое мислење до сега немаа среќа“, изјави Шпанецот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .