Артета: Во дадени моменти не личевме на себе

Менаџероте на Арсенал, Микел Артета може да биде задоволен од резултатот на синоќешниот меч против Виљареал, но никако од играта. Шпанецот призна дека неговите избраници немаа најдобра ноќ.

„Мечот се одвиваше како што се одвиваше, мораме да го прифатиме резултатот. Имавме две различни полувремиња. Во текот на првото полувреме на дадени моменти не личевме на себе, потоа ја подобривме играта“, изјави Шпанецот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .