Арсенал тргна по фудбалер на Јувентус

Англискиот гигант Арсенал веќе некое време не се наоѓа помеѓу најдобрите клубови во Премиерлигата. Затоа „топчиите“ сакаат да ја засилат дефанзивата која во моментов им е најслаба точка.

Клубот од Лондон според пишувањата на братанскиот „Гардиан“ сака во своите редови да го донесе одбранбениот фудбалер на Јувентус, Мерих Демирал. Турчинот летоска пристигна од Сасуоло, но поради големата конкуренција почесто се наоѓа на клупата за резервни играчи отколку на теренот.

Арсенал за младиот фудбалер е подготвен да одвои 40 милиони евра, сума која би требало да ги задоволи апетитите на „старата дама“.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .