Арнаутовиќ следната сезона ке игра во Серија А!

Австрискиот интернационалец, и нам многу добро познатиот Марко Арнаутовиќ и официјално е нов член на тимот на Болоња.

Тој потпиша двегодипен договор со тимот од Серија А, и ќе биде уште едно освежување за италијанскиот шампионат, за следната сезона.

Арнаутовиќ досега беше дел од тимот на Шангај во Кина, а играше и за Вест Хем, Стоук, Вердер Бремен, Твенте…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .