Арнаутовиќ претпазлив: Нема да ни биде лесно против Македонија

Фудбалерот на кинески Шангај СИПГ, Марко Арнаутовиќ ги предупреди своите репрезентативни колеги дека не треба да го земат „здраво за готово“ дуелот против Македонија.

„Воопшто не беше лесен дуелот против Македонија во Скопје. Иако ни треба само бод, сепак, свесни сме дека мора да одиграме најдобро што знаеме за да стигнеме до посакуваната победа и заедно со навивачите заедно да го прославиме пласманот на ЕП“, изјави најдобриот фудбалер на Австријците.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .