Официјално: Анчелоти нов тренер на Реал Мадрид!

Искусниот италијански тренер Карло Анчелоти е старо – нов тренер на Реал Мадрид. Анчелоти се враќа на „Сантијаго Бернабе“ после шест години, а потпиша тригодишен договор.

Италијанецот пристигнува од англискиот премиерлигаш Евертон и во Мадрид пристигнува како замена на Зинедин Зидан кој одлучи да си замине.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .