Андреа Пирло пред нов ангажман

Поранешниот италијански фудбалер Андреа Пирло речиси повеке од сигурно е дека си заминува од клупата на Јувентус, и најверојатно неговото место ке го заземе Масимилијано Алегри.

Според гласините Пирло ке го превземе кормилото на Сасуоло во наредната сезона имајки го во предвид фактот што тренерот на Сасуоло Де Зерби го превзема украинскиот шампион Шахтјор од Доњецк.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .