Андреа Пирло пред нов ангажман

Поранешниот италијански фудбалер Андреа Пирло речиси повеке од сигурно е дека си заминува од клупата на Јувентус, и најверојатно неговото место ке го заземе Масимилијано Алегри.

Според гласините Пирло ке го превземе кормилото на Сасуоло во наредната сезона имајки го во предвид фактот што тренерот на Сасуоло Де Зерби го превзема украинскиот шампион Шахтјор од Доњецк.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.