Англија оди по финале, Данска стои на патот: Познати составите на двете репрезентации!

Италија синоќа ја совлада Шпанија во првото полуфинале на ЕВРО 2020 и се пласираше во финалето. Денеска во второто полуфинале кое исто така се игра на „Вембли“ ќе се судрат селекциите на Англија и Данска, а ова се почетните состави на двете екипи…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.