Ангеловски повика четири нови играчи за Грузија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски се реши да повика четири нови фудбалери за мечот против Грузија кој се игра во рамките од Лигата на Нациите.

Мрме се одлучи да се засили од домашниот шампионат. Од редовите на Шкендија повикани се Љупчо Дориев и Енур Тотре, капитенот на Вардар, Дарко Мицевски и дефанзивецот на Македонија Ѓорче Петров Томе Китановски.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .