Ангеловски го објави списокот: Со НАЈСИЛЕН состав во историскиот меч против Грузија!

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го објави списокот за историскиот натпревар против Грузија за влез на Европското првенство.

Мрме ќе смета на најсилниот состав, сите се во комбинација за настап и нема никакви проблеми со корона – вирус, а ние се надеваме дека ќе биде така и до следниот четврток.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .