Американките и Андоновски – повторно шокирани од Швеѓанките! (ВИДЕО)

Женската репрезентација на САД, еден од фаворитите за златниот медал на Олимписките игри во Токио, на катастрофален начин ги започна Игрите, откако беа шокирани од селекцијата на Шведска со убедливи 0-3.

Селектор на Американките е Владко Андоновски, Американец со македонско потекло, а интересно ова за него беше прв пораз на кормилото на САД.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.