Американките и Андоновски – повторно шокирани од Швеѓанките! (ВИДЕО)

Женската репрезентација на САД, еден од фаворитите за златниот медал на Олимписките игри во Токио, на катастрофален начин ги започна Игрите, откако беа шокирани од селекцијата на Шведска со убедливи 0-3.

Селектор на Американките е Владко Андоновски, Американец со македонско потекло, а интересно ова за него беше прв пораз на кормилото на САД.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .