Алaба потпиша за Реал Мадрид, ке ја носи “четворката” на Рамос!

Австрискиот фудбалер Давид Алаба, е промовиран во нов член на Реал Мадрид. Овој 29-годишен стопер и левокрилен фудбалер потпиша договор со „кралевите“ откако ги мина лекарските прегледи.

Алаба во Мадрид ќе остане во следните пет години, и ќе има годишна плата од 12 милиони евра.

Новиот играч на Реал Мадрид го одбра бројот 4, кој досега го носеше Серхио Рамос, кој се пресели во ПСЖ.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.