Алиоски на урнебесен начин ги провоцираше играчите на Барнли (ВИДЕО)

Фудбалерите на Лидс јунајтед со Џани Алиоски во составот кој подели една асистенција, убедливо на гостински терен го совладаа Барнли (4-0).

Освен убедливата победа, во центарот на вниманието беше и ситуацијата која се случи во 73. минута во која учесник беше токму македонскиот репрезентативец.

Имено, Алиоски остана да лежи на тревата после еден груб старт од Двајт Мекнил, кој нешто му кажа на фудбалерот на Лидс, по што следеше урнебесниот потег на Алиоски…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .