Азпи: Остајте ме мене, тој е херој и ќе биде голема светска ѕвезда

Капитенот на Челси, Цезар Азпиликуета не го криеше задоволството по освојувањето на Лигата на шампионите. Шпанецот по натпреварот имаше интересна изјава за стрелецот на победничкиот гол, Каи Хаверц.

„Одиме да славиме и да уживаме. Прашајте го него што сакате, мене оставете ме, тој е херој. Ќе биде голема ѕвезда на светскиот фудбал, запамтете го тоа. Поседува неверојатен менталитет“, кажа Азпиликуета.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .