Азар сака да си замине од Реал, познато кој клуб му е прва желба

Еден Азар во Реал Мадрид стигна пред две години и беше претставен како огромно засилување, меѓутоа не е тешко да се признае дека не ги исполни очекувањата, а досега одигра 43 натпревари на кој постигна само пет погодоци.

Токму затоа Белгиецот сака да си замине од Мадрид. Наводно неговата желба била да се врати во Лондон и да потпише за Челси, но се уште не е јасно како би се извршил трансферот, ако се знае дека „кралевите“ сигурно нема да ги вратат вложените финансиски средства.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.