Аеродром се прости од големиот ривал Гокси!

Македонската навивачка сцена денеска изгуби многу. Основачот на „Комити“ и лидер на „Сити Парк Бојс“, Горан Костадиновски – Гокси почина од компликации предизвикани од корона – вирусот.

Гокси имаше многу навивачки битки со ривалите од Аеродром, „Фемили“, кои покажаа класа и му искажаа голема почит на легендарниот Гого.

„ULTRAS NEVER DIE, Почивај во Мир Гого“, напишаа навивачите на МЗТ на социјалните мрежи.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .