Адем го напушта Вардар и се сели во – Турција?

Еден од фудбалерите кој ја одбележи полусезоната во ПМФЛ, талентираниот играч од средниот ред Али Адем по се изгледа ќе го напушти лидерот во македонското фудбалско првенство Вардар и ќе се пресели во Турција.

Според последните информации за него најзаинтересирана е Кашимпаша, а турските медиуми младиот фудбалер го најавуваат како „новиот Елиф Елмас“. Кашимпаша за Адем ќе искешира 200.000 евра, а пред една година за него беше заинтересиран и Фенербахче.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .