Адеми ќе ИГРА против Германија, повредата не е сериозна

Македонската спортска јавност со право стравуваше поради повредата која ја заработи капитенот на Динамо Загреб, Аријан Адеми.

Фудбалерот од среднио ред почувствувал болка во мускулот во мечот од Купот на Хрватска против Ориент, но за среќа повредата не е сериозна и тој најверојатно ќе му се стави на располагање на Благоја Милевски за мечевите против Германија и Лихтенштајн.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.