Агинагалде го напушти Киелце

Шпанскиот пивот, Хулен Агиналде реши да си замине од Киелце и да се врати назад во својата земја. Тој објави дека оваа сезона ќе биде последна во неговата кариера и дека заминува во пензија.

Искусниот 36-годишен ракометар договорил трансфер во Бидасоа, а овој клуб денеска ќе се сретне со Работник во последното коло од ЛШ. Шпанецот освои голем број на трофеи со Киелце, а најголем успех во кариерата му е освојувањето на ЛШ во 2016. година.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .